41. Rocznica Objawień w Medziugorju


✨CHWAŁA JEZUSA I MARYI ! Oto jest dzień, który dał nam Pan! Wykrzykujmy i radujmy się w Nim. ✨

▪️Dziś Medziugorje świętuje SWÓJ DZIEŃ – w rzeczywistości MATKA BOŻA OBCHODZI SWÓJ DZIEŃ tu i w pełnej krasie. Dziś mija 41. rocznica tego, jak przedstawiła się widzącym jako Matka Boża i od tego dnia Medziugorje zmieniło swoje oblicze, ale także oblicze Kościoła.

▪️Świetny. Być może załączony obrazek najlepiej mówi o tej zewnętrznej, ale także wewnętrznej przemianie!

▪️W górnej części obrazu mamy Medziugorje przed objawieniami i pierwsze lata objawień, natomiast nic nie pozwoliło na realizację planów komunistycznych i bezbożnych władz, które chciały zniszczyć wszystko w powijakach, a poniżej widzimy dziesiątki tysięcy ludzi wokół kościoła, klasztor itp. tutejszych mieszkańców i pielgrzymów z całego świata zgromadzonych wokół ołtarza. Scena do zapamiętania, scena wyjścia w świat.


Jakiś czas temu otrzymałem zdjęcia z kościoła, w którym odbywała się całonocna adoracja. Kościół jest pełen pielgrzymów i modlitw. Medziugorje jest pełne, wielu śpi na ławkach, bo przybyli z daleka. Wierzący nie rezygnują z przychodzenia do Medziugorja dniem i nocą, w tym hercegowińskim upale. Noce też są ciepłe, więc nie ma problemu z przespaniem się na ławkach wokół kościoła, zwłaszcza młodzieży idącej z daleka.

▪️Wczoraj odbył się Marsz Pokoju z klasztoru Humac, który jest piętnaście kilometrów od Medziugorja, do Medziugorja, już 31. Marsz Pokoju- modlitwa o pokój, modlitwa i spacer w słońcu tysięcy pielgrzymów, a wczoraj od 16:30 do 17:30 był Marsz Pokoju z Czitluka do Medziugorja – około siedmiu kilometrów, w tej pielgrzymce do Matki Marii wzięło udział również tysiące wiernych. Co można powiedzieć? Cud cudów w tym czasie. Ludzie znów się budzą…

▪️Dziś Kościół celebruje także Niepokalaną – Niepokalane Serce Maryi. Wczoraj celebrowała Boskie i Najświętsze Serce Jezusa. Dwa serca. Maryja nosiła Jezusa pod sercem, Maryja ukształtowała jego ziemskie ciało, dała mu swoje „żydowskie” geny, a Duch Święty ukształtował w niej Syna Bożego. Świętość, która się z niej narodziła. Dziękujmy Jej i módlmy się, aby każdy z nas czuł w swoim życiu uderzenia tych dwóch serc, abyśmy byli ludźmi i wierzącymi w Serce Jezusa i Maryi. Jezu serca łagodne i pokorne – uczyń nasze serca według Serca Twego. Kształtuje ją także serce Maryi. Dziękujmy za to, co Pan czyni tu w Medziugorju – gdzie przemienia ludzkie serce, gdzie ludzie zawracają ze złej drogi, gdzie twarde serca stają się miękkie i tak łatwo wylewają łzy.

Udostępnij artykuł

error:
Scroll to Top