Maryjna pobożność w Medziugorju jest „zdrowa i święta”

20 września 2018 roku w katedrze świętego Szczepana w Wiedniu tysiące wiernych odpowiedziało na zaproszenie austriacko-medziugorskiego ruchu modlitwy o pokój. „Message for you” – modlitwa o pokój pod patronatem kardynała Christopha Schönborna odbywa się każdej jesieni od 2008 roku. W tym roku, tak jak i w ubiegłych latach, był to szczególny, szczery, radosny czas modlitwy i wielbienia Pana w wiedeńskiej katedrze.

KARDYNAŁ SIMONI

Kardynał w Medziugorju

Wiele osób stwierdziło, że Mladifest w 2017 roku był wyjątkowy. Podzielam to zdanie. Nigdy nie było tak gorąco! Nigdy nie było tyle młodzieży! Nigdy nie było tyle radości! Każdy dzień Mladifestu był intensywny, pełen Bożej łaski, prawdziwej radości i szczęścia, niesamowitego pokoju oraz miłości, które wylewały się z serc tysięcy młodych ludzi i były widoczne na ich rozpalonych twarzach. Z podniesionymi rękami wielbili Boga śpiewając i tańcząc.

Jak Maryja

Czy znajdziesz siłę: słuchać słów, które ci nie odpowiadają, wybaczać także wtedy, kiedy inni cię nie rozumieją, pocieszać, kiedy serce rozrywa rozpacz, wytrwać, kiedy kości są już od dawna pokona¬ne przez ból, całować rany, które nie zarastają i codziennie, niczym Maryja, powtarzać pierwotne wyznanie: „Niech mi się stanie według słowa Twego.“

Długo się  modliłem…

Nagle pojawił się cień jakiegoś człowieka w wiatrówce, z kapturem naciągniętym na głowę. Wtedy ujrzałem twarz mojego ojca. Był młodszy i spokojny. Patrzył na mnie poważnie, ale spokojnie. Takiego spojrzenia u niego nigdy przedtem nie widziałem. Przemówił do mnie dialektem z Neapolu: „Chodź synu, tylko powoli… zejdziemy razem”…

Daleko i Blisko

Człowiek na ziemi jest tylko wędrowcem poszukującym Boga, siebie samego, sensu, pokoju. Jest on na swojej drodze od narodzin do śmierci. Na drodze nie pojawia się jednak znikąd ani go ta droga nie prowadzi donikąd. Przychodzi od Boga i droga ta prowadzi go ku Bogu, ku wieczności. Bóg jest celem, do którego zmierza każdy człowiek.

error:
Przewiń do góry